Lékárna pohoda.cz

ACC 100mg NEO 20 šumivých tablet

ACC 100mg NEO 20 šumivých tablet

Cena:

57,00 

Počet kusů:

  

Výrobce:

SALUTAS PHARMA GMBH, BARLEBEN

Kat. číslo:

0895632

Dostupnost:

skladem

Doplňující informace:

Doplněk stravy.

Volně prodejný léčivý přípravek.

Pečlivě pročtěte příbalové informace!

Komentáře ke zboží

Nový komentář

Zatím nejsou žádné komentáře k tomuto zboží.

Informace o zboží

Přípravek se užívá k léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem.
Přípravek ACC Neo 200 mg je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

ACC Neo je léčivý přípravek obsahující acetylcystein. Tato léčivá látka rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu.
Tím snižuje vazkost hlenu, usnadňuje vykašlávání a pomáhá odstraňovat hlen z dýchacích cest.
Acetylcystein má také antioxidační účinek. Acetylcystein díky tomuto účinku zajišťuje ochranu buněk před škodlivými volnými radikály, takto chrání například buňky v plicní tkáni před poškozením.
Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými, dospívajícími nebo podáván dětem od 6 let při akutních onemocněních dýchacích cest provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je chřipka, akutní zánět průdušek nebo průdušnice.
Na doporučení lékaře se přípravek užívá u chronických onemocnění dýchacích cest, jako je chronický zánět průdušek nebo průdušnice, průduškové astma, bronchiolitida (zánět průdušinek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů), bronchiektázie (rozšíření průdušek), dále při léčbě zánětu hrtanu.

Neužívejte ACC Neo:

• Jestliže jste alergický(á) na acetylcystein nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
• Trpíte-li žaludečními nebo dvanáctníkovými (duodenálními) vředy.
• Přípravek se nesmí podávat dětem do 2 let.

Použití acetylcysteinu, zejména na začátku léčby, může vést ke zkapalnění a tím zvětšení objemu průduškového hlenu.
Pokud trpíte sníženou schopností vykašlávat, měl by Váš lékař zajistit náležitá opatření (drenáž, odsávání).
Při současném užívání ACC a antitusik (léky tlumící kašel, např. dextromethorfan nebo kodein) může pro snížení kašlacího reflexu dojít k nebezpečnému zadržení vytvořeného hlenu v dýchacích cestách.

Dávkování:

• Dospělí a dospívající od 14 let: 2-3krát denně 2 šumivé tablety, což odpovídá 400 - 600 mg acetylcysteinu denně.
• Děti a dospívající mezi 6-14 lety: 2krát denně 2 šumivé tablety nebo 3krát denně 1 šumivou tabletu, což odpovídá 300 - 400 mg acetylcysteinu denně.
• Děti mezi 2-5 lety: 2-3krát denně 1 šumivou tabletu, což odpovídá 200 - 300 mg acetylcysteinu denně. Délka léčby u středně těžkých onemocnění je 6 dní, u závažnějších případů dva týdny. Šumivé tablety se užívají po jídle, rozpuštěné ve vodě. Podle věku nemocného se použije různé množství vody: děti 2-3 roky: 50-70 ml; děti 3-5 let: 70-100 ml; děti nad 5 let, dospívající a dospělí: 100-120 ml. Roztok se vypije ihned po rozpuštění tablety. Výjimečně je možné roztok vypít nejpozději do 2 hodin po rozpuštění tablet, a to i pokud byly tablety rozpuštěny v teplé vodě. Účinek acetylcysteinu na hlen se zesiluje zvýšením příjmu tekutin. Čtěte podrobně příbalový leták.

Složení:

LÉČIVÁ LÁTKA: JEDNA ŠUMIVÁ TABLETA OBSAHUJE ACETYLCYSTEINUM 100 MG. POMOCNÉ LÁTKY: KYSELINA ASKORBOVÁ, BEZVODÁ KYSELINA CITRONOVÁ, HYDROGENUHLIČITAN SODNÝ, UHLIČITAN SODNÝ, SODNÁ SŮL SACHARINU, MANNITOL, LAKTÓZA, DIHYDRÁT NATRIUM-CITRÁTU, OSTRUŽINOVÉ AROMA (OBSAHUJE SORBITOL E 420).

Přípravek k léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem.


Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů