Lékárna pohoda.cz

ACC 200mg 20 tobolek

ACC 200mg 20 tobolek

Cena:

92,00 

Počet kusů:

  

Výrobce:

SALUTAS PHARMA GMBH, BARLEBEN

Kat. číslo:

4030855002603

Dostupnost:

skladem

Doplňující informace:

Doplněk stravy.

Volně prodejný léčivý přípravek.

Pečlivě pročtěte příbalové informace!

Komentáře ke zboží

Nový komentář

Zatím nejsou žádné komentáře k tomuto zboží.

Informace o zboží

ACC je léčivý přípravek obsahující acetylcystein. Tato léčivá látka rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu.
Tím snižuje vazkost hlenu, usnadňuje vykašlávání a pomáhá odstraňovat hlen z dýchacích cest.
Přípravek ACC 200 mg je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

Acetylcystein má také antioxidační účinek. Acetylcystein díky tomuto účinku zajišťuje ochranu buněk před škodlivými volnými radikály, takto chrání například buňky v plicní tkáni před poškozením.
Přípravek se užívá k léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem.
Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými, dospívajícími nebo podáván dětem od 6 let při akutních onemocněních dýchacích cest, provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je chřipka, akutní zánět průdušek nebo průdušnice.
Na doporučení lékaře se přípravek užívá u chronických onemocnění dýchacích cest, jako je chronický zánět průdušek nebo průdušnice, průduškové astma, bronchiolitida (zánět průdušinek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů), bronchiektázie (rozšíření průdušek) a dále při léčbě zánětu hrtanu.

Neužívejte ACC:

• Jestliže jste alergický(á) na acetylcystein nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
• Trpíte-li žaludečními nebo dvanáctníkovými (duodenálními) vředy.
• Přípravek se nesmí podávat dětem do 2 let z důvodu možného zablokování dýchacích cest nahromaděným hlenem.

Použití acetylcysteinu, zejména na začátku léčby, může vést ke zkapalnění a tím zvětšení objemu průduškového hlenu.
Pokud trpíte sníženou schopností vykašlávat, měl by Váš lékař zajistit náležitá opatření.

Dávkování:

• Dospělí a dospívající od 14 let: 2 až 3krát denně 1 tobolku, což odpovídá 400 - 600 mg acetylcysteinu denně.
• Děti a dospívající mezi 6-14 lety: 2krát denně 1 tobolku, což odpovídá 400 mg acetylcysteinu denně. Délka léčby u středně těžkých onemocnění je 6 dní, u závažnějších případů dva týdny. Tobolky se užívají po jídle, nerozkousané a zapíjejí se trochou tekutiny. Účinek acetylcysteinu na hlen se zesiluje zvýšením příjmu tekutin. Jestliže se příznaky onemocnění do 5 dnů (u dětí do 3 dnů) nezlepší, nebo se naopak zhoršují, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem. V žádném případě však bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní. Čtěte podrobně příbalový leták.

Složení:

LÉČIVÁ LÁTKA: JEDNA TVRDÁ TOBOLKA OBSAHUJE ACETYLCYSTEINUM 200 MG. POMOCNÉ LÁTKY: NÁPLŇ TOBOLKY OBSAHUJE MANNITOL, KYSELINU STEAROVOU 95 %, KOLOIDNÍ BEZVODÝ OXID KŘEMIČITÝ. TOBOLKA OBSAHUJE OXID TITANIČITÝ (E 171), ŽELATINU.

Přípravek k léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem.


Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů