Lékárna pohoda.cz

Aspirin 500mg 8 obalených tablet

Aspirin 500mg 8 obalených tablet

Cena:

49,00 

Počet kusů:

  

Výrobce:

BBW

Kat. číslo:

2918804

Dostupnost:

skladem

Doplňující informace:

Doplněk stravy.

Volně prodejný léčivý přípravek.

Pečlivě pročtěte příbalové informace!

Upozornění:

EXPIRACE 31/07/2024

Komentáře ke zboží

Nový komentář

Zatím nejsou žádné komentáře k tomuto zboží.

Informace o zboží

Přípravek Aspirin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou.
Kyselina acetylsalicylová je analgetikum (ulevuje od bolesti) a antipyretikum (snižuje horečku).
Přípravek Aspirin se používá k symptomatické léčbě horečky a/nebo mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, chřipkový syndrom, bolest zubů nebo bolest svalů.
Přípravek Aspirin je určen pouze pro dospělé a dospívající od 12 let věku (vážící 40 kg a více).

Neužívejte Aspirin:

• Jestliže jste alergický(á) na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiné salicyláty nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
• Jestliže jste někdy měl(a) astma nebo alergickou reakci (např. kopřivku, angioedém, závažnou rýmu, šok) způsobené podáním kyseliny acetylsalicylové nebo podobného léčivého přípravku (obzvláště nesteroidních protizánětlivých léků).
• Jestliže máte žaludeční nebo střevní vřed (včetně dvanáctníkového).
• Jestliže máte onemocnění se zvýšeným krvácením nebo riziko krvácení.
• Jestliže trpíte závažným selháním ledvin, jater nebo srdce.
• Jestliže jste léčen(a) methotrexátem v dávkách vyšších než 20 mg/týden.
• Jestliže jste léčen(a) perorálními antikoagulancii (léky na ředění krve k zabránění srážení krve).
• Jestliže jste více než 5 měsíců těhotná (po 24. týdnu bez menstruace).

Přípravek se nesmí podávat dětem a dospívajícím do 12 let v průběhu horečnatého onemocnění.
U dětí a dospívajících do 12 let s virovým onemocněním (např. chřipka nebo chřipce podobné infekce horních dýchacích cest, plané neštovice) existuje v souvislosti s užíváním kyseliny acetylsalicylové vyšší riziko rozvoje Reyova syndromu.
Reyův syndrom je život ohrožující stav. Kyselina acetylsalicylová zesiluje účinek látek snižujících srážlivost krve.

Dávkování:

• Dospělí a dospívající (od 16 let věku) užívají 1 tabletu. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny. U intenzivnější horečky nebo bolesti je doporučená jednotlivá dávka 2 tablety. Celková denní dávka nemá přesáhnout 6 tablet.
• Starší pacienti (od 65 let věku) užívají 1 tabletu. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny. Celková denní dávka nemá přesáhnout 4 tablety.
• Dospívající ve věku 12-15 let (vážící 40-50 kg) obvykle užívají 1 tabletu (dávkování závisí na hmotnosti dospívajícího). Celková denní dávka nemá přesáhnout 6 tablet. Tabletu/tablety zapijte velkým množstvím vody. Pokud lékař neurčí jinak, neužívejte tento přípravek déle než 3 dny (na horečku) a 3-4 dny (na bolest). Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Přípravek není určen pro děti a dospívající do 12 let (vážící méně než 40 kg). Čtěte podrobně příbalový leták.

Složení:

JEDNA OBALENÁ TABLETA OBSAHUJE ACIDUM ACETYLSALICYLICUM 500 MG. POMOCNÝMI LÁTKAMI JSOU KOLOIDNÍ BEZVODÝ OXID KŘEMIČITÝ, UHLIČITAN SODNÝ. OBALOVÁ VRSTVA TABLETY: KARNAUBSKÝ VOSK, HYPROMELOSA, ZINKUM-STEARÁT.

Jedna dávka pro dospělé a dospívající od 16ti let představuje 1–2 tablety, mezi jednotlivými dávkami musí být nejméně 4 hodiny.
Jedna dávka pro pacienty starší 65 let je 1 tableta, mezi jednotlivými dávkami musí být nejméně 4 hodiny.
Maximální denní dávka 6 tablet nesmí být překročena. Maximální denní dávka pro pacienty starší 65 let jsou 4 tablety.

Jak správně uchovávat tablety Aspirin?

Jakýkoli léčivý přípravek by měl být uchováván mimo dosah dětí.
Skladování při teplotě pod 30 stupňů Celsia je rovněž důležité pro zachování optimální účinnosti přípravku Aspirin.
Neužívejte Aspirin po uplynutí data expirace uvedeného na obalu.
Pokud již nemůžete léčivý přípravek používat, odneste jej do lékárny k likvidaci.

Snižuje horečku a ulevuje od mírné až středně silné bolesti například bolesti hlavy, zubů nebo svalových bolestí při chřipce a nachlazení.


EXPIRACE 31/07/2024


Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů