Lékárna pohoda.cz

FARNAM Duralactin Equine Pellets plv.1,7kg

FARNAM Duralactin Equine Pellets plv.1,7kg

 %

 -1

Akční cena:

3 732,00 

Ušetříte:

 

Počet kusů:

  

Výrobce:

FARNAM HORSE PRODUCTS

Kat. číslo:

Dostupnost:

skladem

Doplňující informace:

Doplněk stravy.

Komentáře ke zboží

Nový komentář

Zatím nejsou žádné komentáře k tomuto zboží.

Informace o zboží

Doplněk pro dlouhodobý management chronických zánětlivých stavů u koní.

Jak pomáhá DuralactinR při regulaci zánětu?
Duralactin obsahuje složku MicroLactinR - sušenou mléčnou bílkovinu s patentovaným složením, která je získávána ze séra hyperimunizovaných krav. Mechanismus, jakým MicroLactinR umí potlačit rozvoj zánětu, pravděpodobně spočívá v blokádě cytokinů a tím i v potlačení účinku neutrofilů. Takto MicroLactinR omezuje negativní projevy zánětu a s tím související poškozování tkání. K tkáňovému poškození dochází právě díky přehnané účasti neutrofilů v procesu zánětu. DuralactinR svým účinkem pomáhá zabránit rozvoji nežádoucí chronické fáze zánětu na buněčné úrovni a díky tomu nemá vliv na ochrannou funkci prostaglandinů.

Protizánětlivý účinek DuralactinuR efektivně funguje bez ohledu na příčinu vzniku zánětu. Zdá se také, že jeho vliv na iritaci zažívacího traktu je minimální narozdíl od některých jiných protizánětlivých látek. DuralactinR pomáhá udržet normální průběh zánětu a je tak ideální volbou pro podporu zdravotního stavu koně při zvládání chronických stavů způsobovaných právě účinky neutrofilů.

Co je zánět?
Zánět je složitá přirozená ochranná reakce buněk na poškození. Při poškození dojde k aktivaci Neutrofilů, které následně migrují k postiženému místu. Neutrofily produkují mnoho látek, včetně trávicích enzymů a zánětlivých mediátorů. Některé z těchto mediátorů vyústí v aktivaci metabolizmu kyseliny arachidonové. Ta je dále přetvářena cyklooxygenázou (COX) a lipooxygenázou (LOX) na mediátory zánětu - prostaglandiny a další látky, které pak způsobují další rozvoj zánětu a následně i nepohodlí koně.

Jakou roli hrají cytokiny a neutrofily během zánětu?
Zánět je spouštěn chemickými mediátory (histamin, serotonin atd.) a mediátory bílých krvinek (prostaglandiny, leukotrieny, lysozomální enzymy atd.). Poškozené buňky produkují cytokiny (např. IL-1B, TNF?), které přitahují neutrofily do místa zánětu. Neutrofily prostupují díky účinku cytokinů přes stěnu kapilár z cévního řečiště do poškozené tkáně, kde uvolňují destruktivní enzymy. Tyto pomáhají při procesu hojení, avšak při přehnané reakci může docházet k dalšímu nežádoucímu poškozování tkáně.

Návod k použití:
Do denní krmné dávky přidávejte 2 odměrky jednou denně nebo 1 odměrku dvakrát denně. Každá plná odměrka pojme alespoň 15 gramů. Každé balení obsahuje minimálně 112 plných odměrek.

Uchovávejte v chladu a suchu. Lehká ztráta barvy peletek může být způsobena skladováním v nadměrných teplotách (přes 40°C). Tato změna barvy neovlivňuje kvality ani chutnost produktu.

FARNAM Duralactin Equine Pellets plv 1,7kg - - Doplněk pro dlouhodobý management chronických zánětlivých stavů u koní.


Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů